.
Informacja o opłacie za świadczenia udzielane przez przedszkole - czytaj tutaj

POTRZEBUJĄCY SĄ WŚRÓD NAS
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Rady Rodziców i wsparli rodzinę naszego wychowanka będącą w bardzo trudnej sytuacji materialnej


Ogólne warunki ubezpieczenia grupowego zaproponowanego w naszej placówce - czytaj tutaj

Rok szkolny 2021/2022- WAŻNE INFORMACJE znajdziesz tutaj - k l i k n i j 

Informacja o wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń przedszkoli, szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Suwałki oraz określenia lub udzielenia zwolnień częściowych z cen i opłat za korzystanie z tych obiektów i urządzeń - Zarządzenie Prezydenta Miasta Suwałk nr 284/2021 z dnia 26 lipca 2021 r.- czytaj tutaj

  
Dzieci w wirtualnej sieci - czytaj tutaj
Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata - czytaj tutajWyniki ankiety dotyczącej żywienia w przedszkolu- czytaj tutaj 
WAŻNE - czytaj tutajKomunikat z 12 lutego 2021r.


Komunikat z dnia 9 lutego 2021r.

Szanowni Państwo, zachęcamy do obejrzenia filmu profilaktycznego kierowanego do rodziców i do przemyśleń na temat hejtu i cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży- w szczególności w dobie czasów, kiedy dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem -- film jest tutajUWAGA WAŻNE KORONAWIRUS i przedszkole - czytaj tutajPRZEDSZKOLE NR 4 NA FACEBOOK'U


 

PRAWA DZIECKA - czytaj więcej 
SUWALSKA KARTA MIEJSKA
- uchwała SKM
 - zarządzenie SKMBierzemy udział w projektach - czytaj więcej


"Uśmiechnij się" anegdoty przedszkolne- czytaj więcej 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt "Mamo! Tato! Chcę żyć zdrowo razem z Tobą!"

Projekt dedykowany emocjom, a przede wszystkim rozpoznawaniu stanów emocjonalnych, rozwijaniu umiejętności współdziałania oraz doskonaleniu umiejętności właściwego i, bez szkody dla otoczenia, okazywania emocji, budowaniu poczucia własnej wartości, zaplanowany został do realizacji w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach od lutego do grudnia 2020 roku. Stanowił kontynuację działań podjętych w terminie wrzesień-listopad 2019 r. Adresatami działań profilaktycznych zaplanowanych do realizacji były dzieci 5 i 6 letnie wraz z ich rodzicami.
Zadania zrealizowane zgodnie z opracowanym harmonogramem działań:
- luty-grudzień 2020 r. - Zajęcia wyciszające, ale także pozwalające na spożytkowanie przez dzieci nagromadzonej energii z wykorzystaniem podłogi interaktywnej; dzięki możliwościom, jakie daje zabawa z podłogą interaktywną dzieci mogły m.in. doskonalić sprawność fizyczną, spostrzeganie, nazywanie stanów emocjonalnych, a także integrację zmysłów. Dywan interaktywny okazał się nieocenioną pomocą dydaktyczną.

- 17 lutego 2020 r., 10 marca 2020 r., 11 grudnia - Terapeutyczne opowieści - bajki tłumaczące dziecięce emocje opowiadane dzieciom w formie teatrzyków kamishibai; we wskazanym terminie dwie grupy przedszkolne miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych przez wychowawczynie w salach przedszkolnych, uczyły się rozpoznawania emocji zarówno własnych, jak i otaczających je ludzi.
 
- 17 lutego 2020 r., 1 grudnia 2020 r. - Kodujemy i animujemy – zajęcia z użyciem ozobotów oraz dostępnych programów przewidzianych dla tabletów; zostały przeprowadzone bez udziału rodziców, a relacja z zajęć nagrana i udostępniona dla zainteresowanych

- 3, 4 i 6 marca 2020 r. - Działania prozdrowotne: pogadanka z pielęgniarką na temat dbania o zdrowie; umieszczenie w holu przedszkola plakatu promującego działania zapobiegające infekcjom; rozdawanie rodzicom ulotek na temat zapobiegania zarażeniu wirusem SARS-CoV-2; podnoszenie świadomości społecznej jako działania kluczowego w ograniczaniu rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, w myśl powiedzenia: W zdrowym ciele, zdrowy duch

 
- 10 marca 2020 r. - Zajęcia metodą W. Sherborne, jako sposób na zwiększanie samoświadomości, umiejętności rozładowania napięcia, zorganizowane z udziałem pracownika Biblioteki Publicznej im. M.Konopnickiej w Suwałkach; jedna z grup uczestniczyła w wyciszających oraz zwiększających samoświadomość zajęciach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej.

- 12-16 października 2020 r. - Tworzenie albumu emocji; przedstawienie stanów emocjonalnych, zarówno przyjemnych, jak i nieprzyjemnych w formie książeczki, ukazywanie żartu, humoru jako sposobu na rozładowanie napięcia.
 
- 24 listopada 2020 r. - Kodujemy – zajęcia z użyciem maty do kodowania oraz kubeczków; kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych w połączeniu z rozwijaniem kompetencji komunikacyjnych.

- 14 grudnia 2020 r. – Mamo! Tato! Tańczmy zumbę! - spotkanie taneczne w świecie wirtualnym; ukazanie tańca, ruchu, sportu jako sposobów na rozładowanie napięcia emocjonalnego, stresu.

- listopad-grudzień 2020 r. – Zabawy w „Kąciku emocji” - cykl zajęć z zakresu rozpoznawania przez dzieci własnych emocji w połączeniu z nauką umiejętności rozładowywania destrukcyjnych zachowań, jak złość, gniew (mata do wytupywania złości); zabawy układankami, mozaikami pomagającymi w rozpoznaniu emocji kryjących się za mimiką, rysowanie z użyciem szablonów, gry dydaktyczne z kostkami emocji, wyjaśnianie trudnych sytuacji społecznych z użyciem pomocy „Misiowe humorki”, uczącej empatii, tolerancji, zrozumienia dla zachowań innych ludzi.
     
- listopad-grudzień 2020 r. - „W krainie światła” - zabawy z wykorzystaniem magicznego sześcianu w kąciku relaksacyjnym; słuchanie muzyki wyciszającej wspomagane uspokajającą grą łagodnych świateł, stymulowanie zmysłów poprzez obserwacje świetlnych kształtów z projektora, „wędrówki” w świetlnym tunelu.
             
Założenia projektu będą kontynuowane w kolejnych latach między innymi dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym, a zadania z udziałem rodziców zrealizowane, gdy tylko niebezpieczeństwo epidemii zostanie zażegnane.

 

 

początek strony
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uśmiechnij się 

Anegdoty i powiedzenia zasłyszane wśród dzieci z naszego przedszkola. Życzymy miłej lektury.

 

 

  początek strony
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DYŻUR WAKACYJNY

 • UWAGA!
  KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA NA „DYŻUR WAKACYJNY” DO PRZEDSZKOLA można złożyć
  od 10 maja 2021 r. do 21 maja 2021 r. wybierając jeden z trzech sposobów:
  1) e-mailowo: sekretariat@p4.suwalki.eu ,
  2) na platformę iprzedszkole,
  3) w formie papierowej i wrzucić do skrzynki pocztowej znajdującej się w przedsionku przedszkola.

  INFORMUJE SIĘ, ŻE PRZEDSZKOLE W OKRESIE WAKACYJNYM :
  1. PRACUJE OD 01.07.2021 R. DO 20.07.2021 r.
  2. PRZERWA WAKACYJNA OD 21.07.2021 r. DO 31.07.2021 r.
  3. PEŁNI DYŻUR WAKACYJNY OD 01.08.2021 r. DO 31.08.2021 r.

  W przypadku zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny do więcej niż jednej placówki, należy wypełnić kartę zgłoszenia do każdej placówki oddzielnie.

  Prosimy rodziców o przemyślane i rozważne dokonywanie zapisu dziecka na dyżur wakacyjny, ponieważ na podstawie wykazu dzieci zgłoszonych ustala się plan pracy nauczycieli i pozostałych pracowników.

  karta zgłoszenia na dyżur wakacyjny - do pobrania

  Zarządzenie Prezydenta Miasta Suwałk - czytaj tutaj


  początek strony 

   

   


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  PROJEKTY

   


   

   


  Projekt Mamo! Tato! Chcę żyć zdrowo razem z Tobą! - czytaj tutaj  W ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości realizowaliśmy wieloetapowy projekt:

  9 listopada 2018 roku o godz. 11.11 z dziećmi w całej Polsce, w odpowiedzi na akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, biliśmy "Rekord dla Niepodległej" śpiewając 4 zwrotki hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego"

  8 listopada 2018 roku, wspólnie z chórem CANTO, pod kierownictwem pana Tomasza Kierejszy, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, by uczcić obchody 100. rocznicy Niepodległości Polski

  Nasz rodzinny konkurs plastyczny "NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ - GODŁO POLSKI"  cieszył się dużym zainteresowaniem. 8 listopada 2018 roku uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.

  Nasza 100-metrowa FLAGA  na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - oglądaj relację

  Relację z naszych działań wysłaliśmy na konkurs "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" ogłoszony przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, MDK w Białymstoku i Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej. który realizowany był z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i był szczególną formą przygotowania się w środowisku lokalnym do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 r. W konkursie wzięło udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. 8 października 2018 roku, podczas uroczystości podsumowania tego wydarzenia, 10 szkół i przedszkoli otrzymało nagrody, a 20 szkół i przedszkoli wyróżnienie. W gronie wyróżnionych znaleźliśmy się my. Na uroczystej gali odebraliśmy pamiątkowe grawertony oraz okolicznościowe wydawnictwo zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu i śpiewnik pieśni patriotycznych wydany w ramach projektu.
  Uczestniczymy w litewsko - polskim projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego- czytaj więcej  Za sprawą naszych Rodziców pracujących w Fabryce Mebli FORTE, wzięliśmy udział w Programie inicjatyw pracowniczych FORMY- FABRYKA INICJATYW, który zakłada otrzymanie wsparcia finansowego lub pozafinansowego na realizację własnego projektu skierowanego do lokalnych środowisk. Dzięki staraniom Rodziców otrzymaliśmy finanse na realizację naszego projektu : "Dziecko Aktorem - Magiczna Szafa do zabaw teatralnych".


  Projekt "Szkoła Współpracy"
  - Certyfikat  SZKOŁA PAMIĘTA - akcja MEN
  dyplom za udział


  Przystąpiliśmy do
  projektu "MAMO! TATO! Chcę żyć zdrowo razem z Tobą" - czytaj tutaj  "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!"
  Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Kolejny raz czynnie włączamy się do niej. W każdej sali pojawiły się skarbonki, do których chętni wrzucają monety. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dzięki zebranym środkom wspieramy realizację reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Bo wiadomo, że najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.
  Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
  Po raz szesnasty patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
  Zeszłoroczna akcja zaowocowała zebraniem monet na sumę 215,81 zł. a w tym: 3742 x 1 grosz, 1871 x 2 grosze, 1387 x 5 groszy, 112 x 10 groszy, 110 x 20 groszy, 25 x 50 groszy, 13 x 1 zł., 7 x 2 zł.  Od wielu lat nasze przedszkole realizuje projekt edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas" dotyczący profilaktyki antynikotynowej. W wychowaniu zdrowotnym dziecka projekt ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Program ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
  Cele szczegółowe programu:
  -Zwiększenie świadomości rodziców na temat znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym dzieci, a w szczególności w profilaktyce antytytoniowej.
  -Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
  -Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
  Program składa się z zajęć, które skoncentrowane są na pobudzeniu oraz stymulacji różnych form aktywności dziecka: zabawy twórczej, tematycznej, grupowej, konstrukcyjnej.
  Dlaczego warto realizować powyższy program? Niech wyniki badań pozwolą odpowiedzieć na te pytanie:
  - w Polsce codziennie po pierwszego papierosa sięga pół tysiąca dzieci,
  - rocznie palenia próbuje około 180 tys. nieletnich,
  - co 4 piętnastolatek pali papierosy regularnie,
  - 64% chłopców i 53% dziewcząt w wieku 13-15 lat podjęło już w swoim życiu próby palenia tytoniu, z czego 30% chłopców i 21% dziewczyn podjęło te próby przed ukończeniem 10 roku życia!
  - dzieci w Polsce wypalają do 4 mld papierosów rocznie,
  - 4 mln dzieci wdycha biernie dym tytoniowy w domu lub miejscach publicznych,
  - w 67% gospodarstw domowych dzieci narażone są na dym tytoniowy (Finlandia – 8%, Szwecja 15%),
  - 65% dzieci narażonych jest na bierne palenie w miejscach publicznych,
  - 53% nastolatków chce rzucić palenie,
  - 62% dzieci i młodzieży próbowało już zerwać z nałogiem.

  początek strony
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  KORONAWIRUS  i przedszkole

   

  Komunikat z 18 kwietnia 2021r.
  Drodzy Rodzice od 19 kwietnia 2021r. przedszkole pracuje w trybie stacjonarnym

  Komunikat z 9 kwietnia 2021r.
  Informacja dla rodziców - czytaj tutaj

  Komunikat z 27 marca 2021r.
  Informacja dla rodziców - czytaj tutaj
  Zaktualizowany wniosek o zorganizowanie zajęć w okresie ograniczenia funkcjonowania placówki- tutaj zaktualizowany wniosek do pobrania


  Komunikat z 26 marca 2021r.
  Informacja dla rodziców - czytaj tutaj

  Komunikat z 3 grudnia.2020r.
  Zawieszenie zajęć oraz zdalne nauczanie w Grupie VI przedłużono do 11 grudnia 2020r.
  Zarządzenie nr 27/2020 Dyrektora Przedszkola - czytaj tutaj

  Komunikat z 2 grudnia 2020r.
  ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!
  Szanowni Państwo! Decyzją Dyrektora Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach z dnia 2 grudnia 2020r., po zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, od 3 grudnia do 7 grudnia 2020 r. będą zawieszone zajęcia w 2 grupach: Grupie V i Grupie VI.  W związku z tym w tych grupach będzie prowadzone zdalne nauczanie. Zarządzenie nr 26/2020 Dyrektora Przedszkola - czytaj tutaj
  CZERWONA STREFA. PROSIMY O BEZWZGLĘDNE PRZESTRZEGANIE REŻIMU SANITARNEGO - czytaj więcej
  Komunikat z 13 listopada 2020r.
  od 16 listopada pracujemy w trybie stacjonarnym we wszystkich grupach
  Komunikat z 6 listopada 2020r.
  od 9 do 13 listopada 2020r., z powodu absencji nauczycieli, przedszkole funkcjonuje w trybie stacjonarnym w grupach łączonych
  ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!
  Szanowni Państwo! Decyzją dyrektora Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach z dnia 3 listopada 2020r., po zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, od dnia 4.11.2020 do dnia 6.11.2020.dodatkowo zostają zawieszone zajęcia w Grupie I (3,4-latki). Zarządzenie nr 25/2020 Dyrektora Przedszkola - czytaj tutaj
  ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!
  Szanowni Państwo! Decyzją dyrektora Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach z dnia 30 października 2020r., po zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, zajęcia w Grupie II (3,4-latki), Grupie III (4,5-latki) , Grupie IV (5-latki) , Grupie V (4-latki). Grupie VI (6-latki) ,Grupie VII (5,6-latki) zostają zawieszone od dnia 2.11.2020 do dnia 6.11.2020. Grupa I (3,4-latki i Grupa VIII (5,6-latki) wraca natomiast 2.11.2020 do trybu stacjonarnego. Zarządzenie nr 24/2020 Dyrektora Przedszkola - czytaj tutaj
  ZAWIESZENIE ZAJĘĆ!
  Szanowni Państwo! Decyzją dyrektora Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach z dnia 23 października 2020r., po zaopiniowaniu przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego, zajęcia w Grupie I (3,4-latki i Grupie VIII (5,6-latki) zostają zawieszone od dnia 27.10.2020 do dnia 30.10.2020. Obecna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna nie pozwala na prowadzenie stacjonarnych zajęć w Przedszkolu. Zarządzenie nr 23/2020 Dyrektora Przedszkola

  !!! Wytyczne przeciwepidemiczne GIS dotyczące organizacji opieki z dnia 2 lipca 2020r. - czytaj tutaj
  !!! Wytyczne przeciwepidemiczne GIS dotyczące placów zabaw z dnia 18 czerwca 2020r. - czytaj tutaj
  !!! Zarządzenie nr 13 Dyrektora Przedszkola z dnia 5 czerwca 2020r. w sprawie organizacji pracy oddziałów - czytaj tutaj
  !!!
  Wytyczne przeciwepidemicznie Głównego Inspektora Sanitarnego obowiązujące od 4 czerwca 2020r. - czytaj tutaj
  !!!
  Zarządzenie nr 12 Dyrektora Przedszkola z 29 maja  2020r. w sprawie organizacji pracy jednego oddziału przedszkola - czytaj tutaj
  !!!
  Zaświadczenie o zatrudnieniu i oświadczenie o prowadzeniu działalności - pobierz tutaj
  !!! Zarządzenie nr 11 Dyrektora Przedszkola w sprawie obowiązku dostarczenia przez rodzica zaświadczenia/oświadczenia z dnia 26 maja - czytaj tutaj
  !!! Zarządzenie nr 10 Dyrektora Przedszkola w sprawie organizacji pracy dwóch oddziałów z dnia 18 maja- czytaj tutaj

  !!! Procedura bezpieczeństwa realizacji zajęć rewalidacji w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach. Procedura będzie obowiązywała od 19 maja br. Procedura dostępna tutaj

  !!! Rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizacji zajęć rewalidacyjnych od dnia 18 maja 2020r. - czytaj tutaj

  !!!
  Ramowy rozkład dnia obowiązujący w okresie pandemii od 18 maja 2020r. - czytaj tutaj


  !!! Zarządzenie Prezydenta Miasta Suwałk w sprawie przeniesienia oddziałów z dnia 15 maja 2020r. - czytaj tutaj

  !!! Szanowni Rodzice, prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem nr 8/2020 r. dyrektora Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach w sprawie wprowadzenia Procedury bezpieczeństwa na terenie przedszkola (budynek Przedszkola nr 2) w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Procedura będzie obowiązywała od 18 maja br., czyli od ponownego otwarcia przedszkola.
  Procedura dostępna TUTAJ.


  !!! Rodzice przyprowadzający 18 maja dzieci do przedszkola,  są zobowiązani do 15 maja (piątek) do godz.12.00  dostarczyć OŚWIADCZENIA w wybrany sposób:
  - wysyłając zeskanowany dokument na adres sekretariat@p4.suwalki.eu
  - wrzucając Oświadczenie do skrzynki podawczej w przedsionku naszego przedszkola
  Oświadczenie do pobrania jest tutaj i w pdf

  !!! Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Suwałkach oferuje pomoc w czasie epidemii - czytaj tutaj

  !!! Harmonogram otwarcia przedszkoli w Suwałkach z dnia 7 maja 2020r.- czytaj tutaj

  !!! Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli dotyczą organizacji opieki z dnia 4 maja 2020r. - czytaj tutaj

  !!! WAŻNE: opieka w przedszkolu od 11 maja - czytaj tutaj

  !!! Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli dotyczące organizacji opieki z dnia 30 kwietnia 2020r.- czytaj tutaj

  !!! Informacje w sprawie otwarcia przedszkoli z dnia 30 kwietnia 2020r. - czytaj tutaj  !!! Do 24 maja br.
  rząd przedłużył zamknięcie przedszkoli i innych placówek oświatowych - czytaj tutaj

  !!! Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty

  !!! Szanowni Rodzice! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną nie wnosicie Państwo opłaty za przedszkole (żywienie, godziny ponadprogramowe) za miesiąc kwiecień 2020r.

  !!! Od 26 marca do 10 kwietnia br.- zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

  !!! Apel Prezydenta Suwałk- czytaj tutaj

  !!! Wszystko co musisz wiedzieć - czytaj tutaj


  !!! Od 12 do 25 marca br.- zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych - czytaj tutaj
   

  !!! Komunikat Prezydenta Miasta Suwałk - czytaj tutaj


  Środki ostrożności: Jak skutecznie myć ręce - czytaj tutaj

  Obejrzyj informacyjny film o koronawirusie - tutaj
     początek strony
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ROK SZKOLNY 2021/2022

  SZANOWNI RODZICE
  1 września z radością powitamy dzieci, które będą kontynuowały edukację bądź zaczną naukę w Przedszkolu nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach. Trzeba jednak pamiętać, że jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem, by przedszkole działało jak najdłużej i bez ograniczeń. W trosce o dzieci, Państwa jako ich rodziców, a także pracowników, zostały opracowane procedury postępowania i zachowania bezpieczeństwa w przedszkolu. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Przyprowadzając dziecko 1 września do przedszkola prosimy o zabranie ze sobą wypełnionego Oświadczenia oraz Karty informacyjnej dziecka a także Upoważnień do odbioru dzieci, o ile dzieci będą odbierane również przez inne osoby niż rodzice/opiekunowie prawni (max. 2 osoby). Wszystkie formularze do pobrania na naszej stronie internetowej.

  1) Procedura ochrony dzieci i ich rodziców oraz pracowników przed zakażeniem Covid-19
  -
  do zapoznania
  2) Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych o stanie zdrowia, załącznik nr 7 do procedury - do pobrania
  3) Karta informacyjna dziecka - do pobrania
  4) Upoważnienie do odbioru dziecka przez inne osoby niż rodzice/opiekunowie prawni (max.2 osoby); załącznik nr 1 do karty informacyjnej -
  do pobrania

  PIERWSZY DZIEŃ: przynosimy do przedszkola, w podpisanych workach, kapcie bez sznurowadeł oraz ubrania na zmianę, które należy zostawić w szatni. Dodatkowo dzieci z Grupy I i Grupy II przynoszą kocyk i poduszkę w podpisanym worku - te rzeczy będą oddawane co piątek do prania.

  MIEJSCA W SZATNI będą numerowane wg klucza: nr grupy / nr dziecka z listy grupowej i imię (np.: IV/ 7 + imię). Dodatkowo przydzielone są kolory: GRUPA I - różowy, GRUPA II - niebieski, GRUPA III - fioletowy, GRUPA IV - pomarańczowy, GRUPA V - czerwony, GRUPA VI - żółty, GRUPA VII - zielony

  PODSTAWOWE INFORMACJE:
  - na początku września rodzice otrzymają indywidualne konto bankowe do uiszczania opłat za przedszkole oraz login, hasło do systemu iprzedszkole
  - opłaty naliczane są z dołu do 15 dnia każdego miesiąca
  - opłatę za wrzesień nalicza się do 5 października
  - po zalogowaniu na iprzedszkole dostępna będzie indywidualna kwota do zapłacenia
  - dzienna stawka żywieniowa wynosi 10 złotych
  - rodzina otrzymuje bezpłatnie kartę do czytnika rejestrującego pobyt dziecka a każda dodatkowa karta kosztuje 15zł.(ilość dodatkowych kart należy zgłosić nauczycielce).

  WYPRAWKA HIGIENICZNA: każdy rodzic powinien dostarczyć 8 rolek ręcznika papierowego, 4 hypoalergiczne mydła w płynie, 2 pudełka chusteczek higienicznych

  We wrześniu rodzic dokonuje następujących WPŁAT na konto Rady Rodziców (prosimy przelew opisać imieniem i nazwiskiem dziecka, nazwą grupy i tytułem przelewu):
  - "potrzeby grupy" na I półrocze: 150zł (zakup artykułów papierniczych, zabawek, prezentów)
  - ubezpieczenie: 50zł (jeżeli ktoś rezygnuje z ubezpieczenia grupowego, to proszony jest o dostarczenie oświadczenia o rezygnacji).

  Prosimy dostarczyć zaświadczenie od lekarza o alergii dziecka.


  początek strony
  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------