.

Wakacje w mieście:
- z Biblioteką - czytaj tu, czytaj tu i czytaj tu
- z Suwalskim Ośrodkiem Kultury- czytaj tu i czytaj tu
- z Muzeum - czytaj tu
- z OSiR - czytaj tu
- z Midicentrum - czytaj tu
Zalecenia na upały - czytaj tutaj
Bezpieczeństwo nad wodą - czytaj tutaj

 

PRZEDSZKOLE NA WAKACJE

Od 13.05.2019 r. do 10.06.2019 r. obędą się zapisy do suwalskich samorządowych przedszkoli na "dyżur wakacyjny " na m-ce lipiec i sierpień 2019 r. Zgłoszenia w w/w terminie dokonują rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach.
Zarządzeniem Prezydenta Miasta Suwałk przerwę w pracy Przedszkola nr 4 zaplanowano od 1 lipca do 31 lipca 2019r.- czytaj więcej
Plan dyżurów przedszkoli w wakacje - czytaj tutaj

Rekrutacja i postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2019/20 - czytaj więcej


PRAWA DZIECKA - czytaj więcejPRZEDSZKOLE NR 4 NA FACEBOOK'UPorady dotyczące bezpieczeństwa oraz sposobów postępowania w czasie zagrożeń - czytaj więcej


Apel Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego - czytaj więcej100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - czytaj więcej


 Informacja o opłatach w roku szkolnym 2018/19


SUWALSKA KARTA MIEJSKA
- uchwała SKM
 - zarządzenie SKM

 


Uczestniczymy w litewsko - polskim projekcie współfinansowanym
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego- czytaj
w
ięcej
Relacje z realizacji projektu znajdziesz tuZa sprawą naszych Rodziców pracujących w Fabryce Mebli FORTE, wzięliśmy udział w Programie inicjatyw pracowniczych FORMY- FABRYKA INICJATYW, który zakłada otrzymanie wsparcia finansowego lub pozafinansowego na realizację własnego projektu skierowanego do lokalnych środowisk. Dzięki staraniom Rodziców otrzymaliśmy finanse na realizację naszego projektu : "Dziecko Aktorem - Magiczna Szafa do zabaw teatralnych".


1% podatku dla naszego przedszkola - czytaj więcejGÓRA GROSZA w naszym przedszkolu - czytaj więcej


Projekt "Szkoła Współpracy"- czytaj więcej

Czyste powietrze wokół nas - krajowy program edukacji antynikotynowej - czytaj więcej


 

 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 1% podatku dla naszego przedszkola

Szanowni Rodzice!
Miło jest nam zakomunikować, że nasza placówka współpracowała ze Stowarzyszeniem Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Celem stowarzyszenia jest wspieranie placówek typu przedszkola i szkoły w ich działalności finansowej. Bardzo dziękujemy za wsparcie, które pomogło nam realizować nasze cele statutowe.

Zebrane dotychczas w ramach Akcji 1% środki umożliwiły nam realizację trzech projektów:

1. Pierwszym projektem był zakup sprzętu nagłaśniającego, który wykorzystujemy podczas naszych imprez i uroczystości

2. Drugi projekt polegał na wzbogaceniu garderoby przedszkola o stroje ludowe, które uatrakcyjniają występy dzieci podczas imprez i uroczystości oraz wpływają na rozwój talentów, zdolności tanecznych, aktorskich.
   

3. Trzeci projekt polegał na wprowadzeniu zmian w wystroju placówki, które zwiększyły atrakcyjność, przyczyniły się do rozwijania poczucia piękna oraz będą zachęcać dzieci do przekraczania progu przedszkola. W związku z tym na holu powstały ciekawe freski i płaskorzeźby.
   

początek strony
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GÓRA GROSZA 2018 r.
"Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!"

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce. Kolejny raz czynnie włączamy się do niej. W każdej sali pojawiły się skarbonki, do których chętni wrzucają monety.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Dzięki zebranym środkom wspieramy realizację reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Bo wiadomo, że najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina. Nie zabawki, komputery, modne ubrania lecz rodzina, w której dziecko może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, może nawiązać przyjaźnie.
Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci mają realną szansę wrócić do swojego domu i znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin.
Po raz szesnasty patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.Zeszłoroczna akcja zaowocowała zebraniem monet na sumę 215,81 zł. a w tym: 3742 x 1 grosz, 1871 x 2 grosze, 1387 x 5 groszy, 112 x 10 groszy, 110 x 20 groszy, 25 x 50 groszy, 13 x 1 zł., 7 x 2 zł.


 początek strony
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

100- LECIE NIEPODLEGŁOŚCI


 • 9 listopada 2018 roku o godz. 11.11 z dziećmi w całej Polsce, w odpowiedzi na akcję Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, biliśmy "Rekord dla Niepodległej" śpiewając 4 zwrotki hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego"

  8 listopada 2018 roku, wspólnie z chórem CANTO, pod kierownictwem pana Tomasza Kierejszy, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, by uczcić obchody 100. rocznicy Niepodległości Polski

  Nasz rodzinny konkurs plastyczny "NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ - GODŁO POLSKI"  cieszył się dużym zainteresowaniem. 8 listopada 2018 roku uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.


  Historia Suwalszczyzny – można śmiało powiedzieć WYJĄTKOWA! Mieszkańcy tych ziem czekali na wolność, gdy inni już się z niej cieszyli. Co więcej, wciąż musieli o nią walczyć. Projekt „SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ” w postaci 10 odcinków opowiada historię tego czasu i jego bohaterów. Cieszmy się tym, co nasi bliscy wywalczyli blisko 100 lat temu. Bądźmy świadomi skąd jesteśmy. Dzielmy się dumnie swoją historią!!!
  oglądaj odcinek 1
  oglądaj odcinek 2

  Nasza 100-metrowa FLAGA  na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - oglądaj relację

  Relację z naszych działań wysłaliśmy na konkurs "Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" ogłoszony przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, MDK w Białymstoku i Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej. który realizowany był z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i był szczególną formą przygotowania się w środowisku lokalnym do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 r. W konkursie wzięło udział 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego. 8 października 2018 roku, podczas uroczystości podsumowania tego wydarzenia, 10 szkół i przedszkoli otrzymało nagrody, a 20 szkół i przedszkoli wyróżnienie. W gronie wyróżnionych znaleźliśmy się my. Na uroczystej gali odebraliśmy pamiątkowe grawertony oraz okolicznościowe wydawnictwo zawierające zdjęcia nagrodzonych działań zrealizowanych podczas konkursu i śpiewnik pieśni patriotycznych wydany w ramach projektu.

   


  początek strony


     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  REKRUTACJA rok szkolny 2019/20   

   

   


  początek strony


   

     

   

   


  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  3        

  Czyste powietrze wokół nas


  Już trzeci rok nasze przedszkole realizuje projekt edukacyjny "Czyste powietrze wokół nas" dotyczący profilaktyki antynikotynowej. W wychowaniu zdrowotnym dziecka projekt ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Program ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

  Cele szczegółowe programu:
  -Zwiększenie świadomości rodziców na temat znaczenia ich roli w rozwoju zdrowotnym dzieci, a w szczególności w profilaktyce antytytoniowej.
  -Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego,
  -Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

  Program składa się z zajęć, które skoncentrowane są na pobudzeniu oraz stymulacji różnych form aktywności dziecka: zabawy twórczej, tematycznej, grupowej, konstrukcyjnej.

  Dlaczego warto realizować powyższy program? Niech wyniki badań pozwolą odpowiedzieć na te pytanie:
  - w Polsce codziennie po pierwszego papierosa sięga pół tysiąca dzieci,
  - rocznie palenia próbuje około 180 tys. nieletnich,
  - co 4 piętnastolatek pali papierosy regularnie,
  - 64% chłopców i 53% dziewcząt w wieku 13-15 lat podjęło już w swoim życiu próby palenia tytoniu, z czego 30% chłopców i 21% dziewczyn podjęło te próby przed ukończeniem 10 roku życia!
  - dzieci w Polsce wypalają do 4 mld papierosów rocznie,
  - 4 mln dzieci wdycha biernie dym tytoniowy w domu lub miejscach publicznych,
  - w 67% gospodarstw domowych dzieci narażone są na dym tytoniowy (Finlandia – 8%, Szwecja 15%),
  - 65% dzieci narażonych jest na bierne palenie w miejscach publicznych,
  - 53% nastolatków chce rzucić palenie,
  - 62% dzieci i młodzieży próbowało już zerwać z nałogiem.  początek strony   

   

   

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  PROJEKT "SZKOŁA WSPÓŁPRACY"


  W roku szkolnym 2014/2015 nasza placówka uczestniczyła w projekcie systemowym "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". W ramach tego projektu organizowane były szkolenia, spotkania, działania na terenie przedszkola, imprezy integrujące dzieci, rodziców i środowisko przedszkolne. Projekt zakończył się, a nasza placówka otrzymała stosowny certyfikat, potwierdzający otrzymanie merytorycznego wsparcia w zakresie budowania w szkole systemu współpracy pomiędzy nauczycielami, rodzicami i dziećmi. 

  Certyfikat

   

   

   

  początek strony

   

   

   

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------