Aktualności

Strona główna » Aktualności » Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Podziel się historią”

Ogólnopolski konkurs edukacyjny „Podziel się historią”

Szanowni Państwo!
Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Podziel się historią”, który jest realizowany w ramach zadania publicznego „Niepodległość na 104” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, symbolach narodowych i ważnych postaciach. Na laureatów i wyróżnionych czekają wyjątkowe nagrody rzeczowe. Gorąco zapraszamy do udziału w konkursie. Udział w konkursie jest darmowy!
Przydatne linki
Strona internetowa konkursu: niepodlegla104.pl
Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ
Regulamin konkursu: KLIKNIJ TUTAJ
Formularz zgłoszeniowy dla rodzin z dziećmi: KLIKNIJ TUTAJ

O konkursie:
Adresaci konkursu: rodziny z dziećmi w wieku 3-9 lat  Termin realizacji konkursu zgłoszenia i przesyłanie filmów konkursowych: 24 listopada – 9 grudnia 2022r. Wybór nagrodzonych i wyróżnionych prac: 12-14 grudnia 2022r. Ogłoszenie wyników konkursu: 15 grudnia 2022r. Początek wysyłki nagród: 16 grudnia 2022r.
Zadania konkursowe :
Rodziny z dziećmi  – Nagraj film (3-10 minut), na którym ukazane jest, jak dorośli przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski. Film powinien zostać nagrany w warunkach domowych (np. podczas wspólnej nauki, przeglądania książek, rozmowy, oglądania filmu) lub np. podczas spaceru do miejsc pamięci.
Nagrody dla laureatów i wyróżnionych:
Rodziny z dziećmi:
1 miejsce: Laptop ASUS X515EA-BQ1225W i3-1115G4/8GB/256/Win11S 
2 miejsce: Konsola NINTENDO Switch + Joy-Con 
3 miejsce: Smartband XIAOMI Mi Band 7 Czarny, Słuchawki wokółuszne HyperX Cloud II Headset, LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V 92176
W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe. Każda z 104 wyróżnionych rodzin otrzyma pakiet niepodległościowy, w skład którego wchodzą: mała flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne oraz pamiątkowe breloki.
Kliknij, by dowiedzieć się więcej


Skip to content