Jubileusze naszej placówki

Strona główna » Jubileusze naszej placówki


15 listopada 2024r. odbyła się jubileuszowa gala 60-lecia Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach, która stała się wydarzeniem łączącym pokolenia. Na scenie Sali koncertowej Szkoły Muzycznej zaprezentowano działalność placówki poprzez materiały multimedialne połączone z występami artystycznymi dzieci. Wśród gości znaleźli się byli wychowankowie, nauczyciele oraz lokalne autorytety. Przemówienia gości podkreśliły istotny wkład placówki w rozwój edukacyjny i społeczny Suwałk. Wydarzenie odnotowały media:
Suwałki. Nasze Miasto
Dwutygodnik Suwalski
Radio 5
Radio Białystok
Urząd Miasta w Suwałkach

Gala była uroczystą formą podsumowania całorocznych działań związanych ze świętem placówki. Dzieci brały udział w sadzeniu urodzinowych kwiatów oraz stworzono kącik wspomnień. Zorganizowano także Pokaz Mody Ekologicznej inspirowany trendami ostatnich 60 lat. Tworzyliśmy w naszym ogrodzie „żywy napis” składający się z całej społeczności przedszkola. Dodatkowo, w Dniu Przedszkolaka wychowankowie uczestniczyli w zakopaniu kapsuły czasu, która stanowiła symboliczne połączenie przeszłości i przyszłości. Podopieczni mieli także możliwość wyrażenia swoich emocji i wspomnień związanych z przedszkolem w ramach konkursu pt. Moje Przedszkole.


55 urodziny

23 listopada obchodziliśmy 55. urodziny naszego przedszkola. Było to wyjątkowe spotkanie w atmosferze wieczoru wspomnień, na którym pojawiło się wielu czcigodnych gości. Mieliśmy zaszczyt gościć Panią Wiceprezydent Beatę Sidorek. Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu reprezentowały: Pani Naczelnik Alicja Jacewicz oraz Pani Inspektor Dorota Sidorowicz. Przedstawicielką Wydziału Inwestycji była Pani Barbara Michaluk. W uroczystościach uczestniczyły również Panie Dyrektorki suwalskich przedszkoli publicznych, Pani Wicedyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka”, przedstawiciele Rady Rodziców naszego Przedszkola, darczyńcy, a także emerytowani pracownicy i absolwenci placówki, rodzice wychowanków, wychowankowie oraz obecni pracownicy. Uroczystym obchodom towarzyszyły zaproszone media, które następnie zrelacjonowały przebieg imprezy.
DWUTYGODNIK SUWALSKI
Podczas uroczystości odśpiewano hymn Przedszkola, odbyła się część artystyczna w wykonaniu obecnych wychowanków oraz absolwentów, zarówno dorosłych, jak i dziecięcych, którzy zaprezentowali się w piosenkach oraz układach tanecznych. Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia filmu będącego dla wielu podróżą sentymentalną, ale także prezentującego obecne osiągnięcia placówki. W krótkich filmach absolwenci opowiedzieli o swoich wspomnieniach, natomiast przybyli goście mieli możliwość wspominania dni spędzonych podczas pracy w Przedszkolu na żywo. W trakcie spotkania wysłuchano przemówień zaproszonych gości oraz życzeń dalszych sukcesów. Pani Prezydent Beata Sidorek wręczyła Pani Dyrektor Danucie Palczewskiej symboliczny czek opiewający na kwotę 10 tys. złotych, którą to sumę postanowiono przeznaczyć na niezbędne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Uroczystości jubileuszowe były doskonałą okazją do integracji środowiska lokalnego: absolwentów, byłych i obecnych pracowników, wychowanków i ich bliskich. Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni goście mieli okazję zwiedzania „SALI WSPOMNIEŃ” przygotowanej specjalnie na tę okazję oraz do kameralnych rozmów podczas poczęstunku przy kawie lub herbacie. Wraz z zakończeniem uroczystości nie nastąpi kres świętowania 55 rocznicy utworzenia przedszkola, ponieważ już od poniedziałku 26 listopada w każdej z grup przedszkolnych będą kontynuowane obchody do piątku 30 listopada. W poszczególnych grupach wiekowych odbędą się spotkania z absolwentami, jak również emerytowanymi pracownikami przedszkola, podczas których dzieci będą wspólnie przygotowywały pyszności, biesiadowały, prowadziły ciekawe rozmowy, poszerzały wiedzę o świecie oraz nabywały nowe doświadczenia z zakresu edukacji i życia społecznego.

W ramach jubileuszu w przedszkolu codziennie odbywały się ciekawe zajęcia, spotkania:
Nasza urodzinowa „SALA WSPOMNIEŃ” pokazała dzieciom, jak zmieniły się na przestrzeni lat zabawki i niektóre sprzęty: radio, telefon, projektor do slajdów. Okazało się, że wszystkie eksponaty są interesujące i nadają się do świetnej zabawy

29 listopada grupę 3,4-latki „A” odwiedziła Pani Jadwiga Milewska – babcia Lenki i emerytowany pracownik naszej placówki. Pani Jadwiga z radością i z wielkim wzruszeniem opowiadała o swojej pracy, bawiła się z dziećmi oraz poczęstowała się goframi przygotowanymi wcześniej przez dzieci i panie. Na dowód sympatii otrzymała od Lenki laurkę, a od pań pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że Panią Jadwigę będziemy gościli częściej w naszym przedszkolu.

30 listopada grupę 3,4-latki „A” odwiedzili absolwenci naszego przedszkola – Franciszek i Janek. Obecnie uczą się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Ks. K. Hamerszmita w Suwałkach w VII i VIII klasie. Chłopcy opowiedzieli o swoich wspomnieniach z pobytu w przedszkolu, Franek zagrał kilka utworów na klarnecie, następnie były zabawy ruchowe, konstrukcyjne oraz gry przy stolikach. Goście na koniec zdradzili, że było im miło wrócić do miejsca, gdzie rozpoczęła się ich edukacja.

27 listopada 3,4-latki B spotkały się z absolwentami przedszkola – Maksiem i Filipem – którzy ciekawie opowiadali przedszkolakom o pasjonującym ich świecie dzikich zwierząt.

29 listopada 3,4-latki B gościły Panią Sabinkę – emerytowaną nauczycielkę naszego przedszkola, która przygotowała wspaniałe zajęcia o Pajacyku

28 listopada przedszkolaki odwiedziły Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę „Bajka”, która mieści się w budynku, w którym w latach 1980-92 było nasze przedszkole. Dzieci z grupy 3,4-latki C, 5-latki i 5,6-latki uczestniczyły w zajęciach, zwiedzały budynek. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i obdarowane upominkami od sąsiadów.

Kolejnym wydarzeniem, które utkwiło w naszej pamięci były „babeczki urodzinowe przedszkola”. 28 listopada 5,6-latki zaprosiły Panią. Anastazję Nycek, która pracowała kiedyś w kuchni w naszym przedszkolu, by razem z nią upiec i udekorować babeczki. Potem ustawiały dwie świeczki z cyfrą 5. Nie zabrakło dobrej zabawy i smacznego co nieco – jak to na urodzinach bywa.

28 listopada 4,5-latki gościły panią Krysię, która pracowała w naszym przedszkolu. Po wspólnych zajęciach, tańcach i zabawach był tort zamówiony specjalnie na okazję urodzin

Dziękujemy wszystkim osobom/firmom zaangażowanym  w obchody Jubileuszu 55-lecia Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach a w szczególności niech przyjmą podziękowania:
1. Pan Piotr Kowalewski – właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo- Usługowego PIKO
2. Bakoma spółka z. o. o
3. Pan Grzegorz Szyłow – hurtownia Owoców i Warzyw
4. Pan Wojciech Mieńko
5. Mona –Kontra sp. Z. o.o
6. Catering Podlaski E. Jaśkiewicz
7. Pani Janina Kluczyńska właścicielka Zakładu piekarniczo-ciastkarskiego „Jasia”


3 października 2013r. uroczysta gala z okazji 50-lecia naszego przedszkola zgromadziła w Suwalskim Ośrodku Kultury wiele osób: rodziców z dziećmi, zaproszonych gości oraz organizatorów – czyli pracowników przedszkola. Wszystkim serdecznie dziękujemy za uświetnienie swoją obecnością naszej urodzinowej uroczystości.

Było świątecznie, wzruszająco, ciepło i rodzinnie. Pani Ewa przywitała wszystkich na wstępie, Pani Dyrektor przybliżyła dzieje przedszkola a przedszkolaki i absolwenci oprawili galę artystycznie. Jakub Ołów zaśpiewał „Hymn Suwałk”, dzieci, które w ubiegłym roku były przedszkolakami zatańczyły poloneza, starszaki tańczyły kujawiaka, rodzeństwo – Staś i Ania Chmielewscy dało koncert na akordeon i flet, 6-latki wystawiły musical „Rubinek”, Basia wzruszająco zaśpiewała piosenkę, Magda pięknie deklamowała wiersz a 4-latki brawurowo wykonały śpiewankę – pokazywankę.

Po raz pierwszy publicznie zaprezentowano hymn Przedszkola nr 4 napisany przez nauczycielki placówki

Hymn Przedszkola nr 4
Cztery strony świata mamy,
cztery pory roku znamy,
czterech lata mej kariery
i przedszkole nasze cztery.
Ref.: Tu beztrosko mija czas,
tu spotyka radość nas,
tu widzimy dobra dar,
tu dzieciństwo ma swój czar.

Przez cudowny czas zabawy,
poznajemy ważne sprawy.
Tak godzina za godziną
najpiękniejsze chwile płyną.
Ref.: Tu beztrosko mija czas,
tu spotyka radość nas,
tu widzimy dobra dar,
tu dzieciństwo ma swój czar.

Gdy już cały świat poznamy
i uznanie w nim zyskamy,
to po latach się spotkamy
o przedszkolu zaśpiewamy.
Ref.: Tu beztrosko mijał czas,
tu spotkała radość nas,
dostaliśmy dobra dar,
tu dzieciństwo miało czar.

Po raz pierwszy wyemitowano film o jubilatach zrealizowany przez Artura Pisarenko z Suwalskiej Regionalnej Internetowej Stacji Radiowej Radio Hańcza FM

Po przyjęciu gratulacji, życzeń i podziękowań oraz kwiatów od władz oświatowych, miejskich, dyrektorów przedszkoli, zaprzyjaźnionego proboszcza, przedstawicieli rodziców, wszyscy spotkali się w foyer na słodkim poczęstunku.

Każdy wrócił do domy z pamiątkowym znaczkiem wydrukowanym na tę okazję

Uroczystość ta poprzedzona była wieloma całorocznymi obchodami naszego złotego jubileuszu. Od początku roku budynek przedszkola zdobił kolorowy baner, który zainaugurował jubileuszowy rok.

Przedszkolne obchody Święta Sztuki oraz realizowany przez nas projekt „Czytające przedszkole” zgromadziły w przedszkolu wielu zdolnych absolwentów, którzy dzielili się z przedszkolakami swoimi talentami: piękne czytanie literatury, koncerty na różnych instrumentach, pokazy taneczne, przedstawienia teatralne.

5 czerwca 2013r. odbył się XIII Piknik Rodzinny połączony z obchodami 50. urodzin. Jak zwykle obfitował w wiele atrakcji: występy przedszkolaków oraz zaproszonych artystów i absolwentów a także wysłaliśmy „do nieba” pięćdziesiąt balonów i zasadziliśmy w naszym ogrodzie jubileuszowe drzewko.

8 września 2013r., w związku z jubileuszem naszego przedszkola, w konkatedrze pw. Św. Aleksandra została odprawiona Msza Św. w intencji wychowanków, rodziców i pracowników naszej placówki. Rodzice i dzieci aktywnie włączyli się w przygotowania i przebieg Liturgii.

W odpowiedzi na ogłoszony z okazji jubileuszu przedszkola rodzinny konkurs pt. „Moje przedszkole” wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych technikami plastycznymi płaskimi jak i przestrzennymi. 9 października 2013r. rozstrzygnięto nasz konkurs. Najpierw obejrzeliśmy występy 4-latków A i 6-latków a później każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę oraz z apetytem zjadł pączek, który podarowała dzieciom firma „Jasia”
Powołana Komisja oceniła prace w dwóch kategoriach:  prace przestrzenne i płaskie.
W kategorii prace przestrzenne wyłoniono:
I miejsce Dominika Grygutis
II miejsce Bartek Sadłowski
III miejsce Julia Gościewska
Wyróżnienia otrzymali:
1. Hania Jurewicz
2. Mateusz Moćkun
3. Oliwier Bernatowicz
W kategorii prace płaskie zostały wyłonione następujące prace:
I miejsce Igor Sieczkowski
II miejsce Miłosz Lachowski
III miejsce Pola Wiśniewska
Wyróżnienia otrzymali:
1. Justyna Jedynasty
2. Emilka Oszmiańska
3. Malwinka Radzewicz
4. Hania Makarska
5. Tamira Popławska
6. Magda Warakomska
7. Iza Bartoszewicz
8. Madzia Miller
Za udział dyplomy otrzymali: Malwinka Danowska, Józio Kliś, Elenka Kowalewska, Ola Węsierska, Ania Baczewska, Julia Gref, Zuzia Życzkowska, Lena Czajka, Laura Chrzanowska

Ten jubileusz i towarzysząca mu uroczystość, pełna wspomnień, miłego, radosnego nastroju ale też i refleksji na długo pozostanie w pamięci. Pragniemy podziękować za wiele ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem. Atmosfera wzruszenia udzieliła się wszystkim – tyle pracy i serca każdy zostawił w murach naszego przedszkola. Wiele udało nam się osiągnąć w ciągu tych 50-ciu lat, ale i wiele wyzwań przed nami. Wierzymy, że wspólne działania całego środowiska przedszkolnego nadal będą wspierać wszechstronny rozwój dzieci, a nasi podopieczni zawsze będą o nas mówić: „Tu beztrosko mija czas, tu spotyka radość nas, tu widzimy dobra dar, tu dzieciństwo ma swój czar…”

Nasze święto odnotowały media:  Gazeta WspółczesnaPolskie Radio Białystok oraz „DwuTygodnik Suwalski”:

Dziękujemy wszystkim osobom/firmom zaangażowanym  w obchody Jubileuszu 50-lecia Przedszkola nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach a w szczególności niech przyjmą podziękowania:

1. Butkiewicz Elżbieta, Cezary
2. Charkiewicz Joanna, Dariusz
3. Chomicz Dorota, Wojciech
4. Jarmołowicz Anna, Daniel
5. Karłowicz Marta, Radosław
6. Podbielscy Grażyna, Dariusz
7. Sosnowscy Marta, Jarosław
8. Surażyńscy Agnieszka, Adam
9. Ulikowscy Lucyna, Grzegorz
10. Warakomscy Justyna, Sławomir
11. Andruszkiewicz Alicja
12. Kamińska Anna
13. Węsierska Izabela
14. Domel Iwona
15. Rafalska Iwona
16. Danowscy Iwona, Karol
17. Maliszewscy Monika, Michał
18. Urynowicz Joanna, Grzegorz
19. Hurtownia Owoców, Warzyw, Przetworów i Art. Spożywczych „JENS”
Grzegorz Szyłow –właściciel, Wojciech Mieńko- pracownik
20. Zakład Piekarniczo-Ciastkarski „Jasia” Janina Kluczyńska
21. Ostrowski Leszek – Przedsiębiorstwo Budowalno-Handlowe „LOBUD”
22. Piekarnia „CYMES”
23. Szyszko Irena Restauracja ”Finezja”
24. Księgarnia „Kruk”
25. Syberscy Iwona, Wojciech
26. Karpińscy Mariola, Waldemar
27. „GENERALI” Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
28. Wydawnictwo „MAC”
29. Wydawnictwo „NOWA ERA”
30. Agnieszka Molęda
31. Piotr Bagiński
32. Joanna Szyperek
33. Radio „Hańcza”
34. Małgorzata Szulc „Szulc Trading”
35. Jolanta Czerniawska „NORD”
36. Anna Brzozowska
37. Urszula Kolter
38. Ewa i Zbigniew Brodowscy
39. Agnieszka Sokolik
40. Aleksander Witkowski
41. Zbigniew Roman De-Mezer

Skip to content